Producenci

Przekraczające granice

Przekraczające granice

Magda Omilianowicz

Więcej szczegółów


32,00 zł brutto

30 inne produkty z tej samej kategorii:

Przekraczające granice

Autorka: Magda Omilianowicz

Reporter Magda Omilianowicz, 2015

 

•             Joanna i Magda, tworzące parę od 16 lat. Najbardziej obchodzi je los najsłabszych i wykluczonych – ludzi i zwierząt. Weganki, feministki, aktywistki planujące otwarcie hospicjum dla zwierząt. Działaczki Krytyki Politycznej i Amnesty International, opowiadają o swoim nietuzinkowym życiu i cenie jaką się za nie płaci.

 „Przekraczające granice” to cztery wywiady z pięcioma nietuzinkowymi kobietami.

 

•             Teresa – 82-letnia Królowa Autostopu, jak nazwał jak Pascal. Kobieta, która prawie bez grosza  wyruszyła w świat 20 lat temu, uciekając przed depresją. Dająca przykład własnym życiem, że marzenia można spełniać w każdym wieku, bo bariery są tylko w nas. I że z każdej opresji można wyjść cało. 


 

•             Barbara, niezłomna bizneswoman, która do wszystkiego doszła własną, mozolną pracą. Z małej, podlaskiej wsi do modowego biznesu – dwóch dużych firm odzieżowych i posiadania pałacu w Cieleśnicy. Osoba, która w niezwykle wdzięczny sposób łączy tradycję, folklor i nowoczesność. 


 

•             Maria – doktor medycyny, patolog. Na co dzień obcuje ze śmiercią, nie tylko zawodowo. Przez siedem miesięcy walczyła o życie swojego męża, profesora neurochirurgii zderzając się z brutalną, szpitalną rzeczywistością. Opowiada jak podnosić się po życiowych doświadczeniach, kiedy los rozgniata człowieka jak peta na trotuarze. 

 

Magda Omilianowicz  - dziennikarka zajmująca się tematyką społeczną i podróżniczą.  Jej teksty ukazały się m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Przeglądzie”, prasie kobiecej, nowojorskim „Kurierze Plus” i holenderskim „Reve”. Zrealizowała kilka telewizyjnych reportaży, jest wydawcą książki „Tuan” francuskiego podróżnika Cizii Zyke i autorką jedenastu książek. 


 

  • Okładka Miękka
  • ISBN 978-83-925934-7-8
  • Stron 150

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie