Producenci

Tramwaj zwany uznaniem. Feminizm i solidarność po neoliberalizmie

Tramwaj zwany uznaniem. Feminizm i solidarność po neoliberalizmie

Ewa Majewska

Więcej szczegółów


36,00 zł brutto

30 inne produkty z tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Tramwaj zwany uznaniem. Feminizm i solidarność po neoliberalizmie

Autorka: Ewa Majewska

Książka i Prasa, 2017

 

Książka zapowiada nadejście feminizmu zwykłych kobiet, feminizmu zarazem queerowego i kontestującego przywileje klasowe, rasowe, społeczne i płciowe. Jest opowieścią o feministycznej praktyce, teorii i sztuce, połączeniem analizy z publicystyką, polityki z krytyką kultury. Przyglądając się Czarnemu Protestowi i Strajkowi Kobiet, ale też wczytując w teorie polityki i estetyki oraz analizy kultury, prezentuje syntetyczny i wielowątkowy proces feministycznej walki.

 

Ewa Majewska – feministyczna filozofka, aktywistka i badaczka kultury. Autorka książek i artykułów poświęconych feminizmowi, filozofii społecznej i neoliberalizmowi, drukowanych m.in. w e-fluxSignsPraktyce TeoretycznejLe Monde Diplomatique – edycji polskiejPrzeglądzie Filozoficznym i Kulturze Współczesnej. Aktualnie pracuje jako adiunkt na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, jest też afiliowana z ICI Berlin.

 

Książka Ewy Majewskiej ukazuje się na rynku w idealnym momencie: kiedy obserwujemy zmiany, które dokonują się na naszych oczach. W którą stronę one pójdą i co przyniosą? Chciałabym prorokować, bawiąc się dalej symboliką zawartą w tytule książki, że tramwaj neoliberalizmu daleko już nie pojedzie.

Sylwia Chutnik

  • Okładka Miękka
  • ISBN 9788364565144
  • Stron 324

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie