Producenci

Oblężone

Oblężone

Autorki: Jelena Koczyna, Olga Bergholc, Lidia Ginzburg

Więcej szczegółów


25,00 zł brutto

30 inne produkty z tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Oblężone

Autorki: Jelena Koczyna, Olga Bergholc, Lidia Ginzburg

Redakcja: Agnieszka Knyt

Karta, 2011

 

 

W książceOblężoneprzedstawiamy dzienniki trzech mieszkanek Leningradu, które dzień po dniu zapisywały umieranie miasta tkwiącego w pierścieni blokady, która trwała od 8 września 1941 do 27 stycznia 1944. Przez prawie 900 dni mieszkańcy zmagali się ze strachem przed bombardowaniami, mrozem, wszechobecnym głodem i własnymi słabościami w obliczu wyzwań ponad ludzkie siły. 

Życie Jeleny Koczyny nie różniło się szczególnie od losu zwykłej leningradki. Jednak dziennik tej młodej matki i żony jest wyjątkowy. Odważnie i otwarcie notuje na gorąco swój stan zapadania się w otchłań unieruchomionego miasta – historia jej rodziny staje się szczególnym w literaturze faktu studium głodu.

Zapisy Olgi Bergholc i Lidii Ginzburg również powstawały na bieżąco w czasie tych 900 dni. I choć mają różną formę, oba stanowią poruszające świadectwo człowieka postawionego wobec ekstremalnej próby. W otaczającym je piekle za pomocą słowa wyrywały śmierci okruchy człowieczeństwa. Pisząc, przekraczały koszmar pierścienia, jakim zostały otoczone wraz z umierającym miastem.

Życie w blokadzie wytworzyło swoisty syndrom leningradzki, powstał specyficzny typ błokadnogo czełowieka – oblężonego, zamkniętego w sobie na zawsze przez historię, ale przede wszystkim przez własny lęk.


  • Okładka Miękka
  • ISBN 978-83-61283-53-9
  • Stron 196
  • Wymiary 13.0x20.0cm

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.