Producenci

Bankier ubogich. Historia mikrokredytu

Bankier ubogich. Historia mikrokredytu

Autor: Muhammad Yunus

Więcej szczegółów


50,00 zł brutto

30 inne produkty z tej samej kategorii:

Bankier ubogich. Historia mikrokredytu

Autor: Muhammad Yunus

Tłumaczenie: Ewa Janikowska

ConCorda, 2012


„Bankier ubogich. Historia mikrokredytu” to autobiografia twórcy największej instytucji mikrokredytowej na świecie i historia rozwoju niezwykłego banku. Grameen Bank był pionierem w udzielaniu kredytów osobom ubogim, nie posiadającym majątku i często niepiśmiennym. Finansowanie zmieniło życie milionów rodzin, które nie miały szans na kredyt w bankach komercyjnych, a potrzebowały niedużych kwot do podjęcia działalności gospodarczej.
A wszystko to dzięki determinacji ekonomisty, który rozpoczął karierę bankiera w 1976 roku pożyczką kwotyzaledwie 27 dolarów dla 42 kobiet ze wsi ….
Model działania Grameen Bank jest z powodzeniem stosowany w innych krajach. Zgodnie z danymi organizacji Microcredit Summit Campaign, do końca 2010 r. z mikrofinansowania skorzystało na świecie ponad 205 milionów klientów, co przekłada się na korzyści osiągnięte przez około 687 milionów członków ich rodzin. Oznacza to, że ponad połowa najuboższej ludności świata osiągnęła korzyści dzięki kredytom na rozwój działalności gospodarczej. Korzystają z nich głównie kobiety.
Polskie wydanie jest poprzedzone słowem wstępnym pani Janiny Ochojskiej-Okońskiej oraz dłuższąwypowiedzią profesora Leszka Balcerowicza. W wydaniu tym uwzględniono aktualne dane dot. działalnośc Grameen Bank i innych organizacji opisanych w książce.


  • Okładka Twarda
  • ISBN 978-83-931078-3-4
  • Stron 240
  • Wymiary 16.5x24.0cm

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.