Producenci

Mam dwie matki

Mam dwie matki

Autorka: Muriel Villanueva Perarnau

Więcej szczegółów


26,00 zł brutto

30 inne produkty z tej samej kategorii:

Mam dwie matki

Autorka: Muriel Villanueva Perarnau

AdPublik, 2012

 

Książka skierowana jest do dzieci wychowywanych przez rodziców tej samej płci. Mają one prawo do spokojnego dorastania, akceptacji, do rozmawiania o swojej rodzinie w nieskrępowany sposób – bez konieczności opowiadania zmyślonych historii oraz przeżywania całej sytuacji w odosobnieniu.
Książka skierowana jest również do przyszłych ojców i matek, którzy często, decydując się na
wychowywanie dzieci, obawiają się, że wprowadzają w ich życie zamęt. Czują się winni, że obarczają je własnymi uwarunkowaniami seksualnymi. Ich obawy są bezpodstawne.


„Tym, którzy mówią, żeby pomyśleć o dzieciach w przyszłości, odpowiem: dajcie im prawo,
które je ochroni. I powiem więcej: zmieńcie prawo, które je depcze, ignoruje, uciska i izoluje. Te dzieci są. One naprawdę istnieją. Dajcie im godność. Nie odmawiajcie im jej. Nigdy więcej.
Jedna rzecz zawsze była dla mnie jasna: orientacja seksualna osoby, która zdecydowała się
wydać mnie na świat nigdy nie uczyniła ze mnie dziwaczki. Za to inne czynniki takie, jak- Kościół, prawo, społeczne wykluczenie – owszem. Sprawiały, że czułam się źle i że jakaś część mnie była zawsze schowana, nieopowiedziana, brudna.”
fragment książki

 

Muriel Villanueva Perarnau urodziła sie w Walencji w 1976 roku. Studiowała Teorię Literatury i Literaturę Porównawczą na Uniwersytecie w Barcelonie oraz Wychowanie Muzyczne na Uniwersytecie w Walencji. Obecnie pracuje w Szkole Twórczego Pisania (Escola d'Escriptura) w Ateneu Barcelonès, prowadząc zajęcia z pisania prozy, powieściopisarstwa i opowiadania. Oprócz książki Mam dwie matki (2006), wydanej po katalońsku, hiszpańsku, portugalsku i koreańsku, opublikowała również powieści w języku katalońskim: Ja gram, a ty tańczysz (Nagroda Montflorit 2009), Baracoa (2010) i Kociarnia (Nagroda J.M. Casero 2011) Jest autorką tomiku poezji Wiersze bez kropki (Nagroda Les Talúries 2011).

  • Okładka Miękka
  • ISBN 978-83-934640-1-2
  • Stron 81
  • Wymiary 122 mm x 197 mm

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie