Producenci

Zabić twardziela

Zabić twardziela

Hanna Samson

Więcej szczegółów


37,00 zł brutto

7 inne produkty z tej samej kategorii:

Zabić twardziela

Autorka: Hanna Samson

Czerwone i Czarne, 2013

 

Znana psycholożka i pisarka rozprawia się z polskim mężczyzną. Jaki on jest? 
Depresyjny, sfrustrowany, zagubiony.
Bezradny wobec kryzysu męskości. W siedmiu rozmowach Hanna Samson demaskuje grzechy i słabości wielu mężczyzn. Wskazuje drogę wyjścia z pułapki starych wzorców. Choć ta książka nie jest poradnikiem, jak żadna inna pomaga zrozumieć i świadomie rozwiązywać problemy współczesnych związków.
---------------------------------------------------------------------------
Wystarczy popatrzeć, co dzieje się z mężczyznami. W naszej kulturze mają oni uprzywilejowaną pozycję, mają dużo więcej władzy i pieniędzy, a mimo to wielu z nich cierpi z powodu ukrytej depresji. Ta depresja jest często maskowana alkoholem, pracoholizmem, seksoholizmem lub zaleganiem godzinami przed telewizorem czy komputerem. Każdy bodziec może wyzwolić ich wściekłość – nieudolność innego kierowcy, złe zachowanie dziecka, krytyczna uwaga żony. 
Mężczyźni nie są szczęśliwi w patriarchacie, niszczą sami siebie.
----------------------------------------------------------------------------------
Hanna Samson –  psycholożka, pisarka, felietonistka „Sensu” i „Wysokich Obcasów”. Autorka siedmiu powieści („Zimno mi, mamo”, „Pułapka na motyla”, „Miłość reaktywacja”, „Wojna żeńsko-męska i przeciwko światu”, „Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu”, „Flesz”, „Życie po mężczyźnie”), wielu opowiadań i dramatów („Ja, prezydenta i inne głosy”). 
W swojej twórczości ujawnia destrukcyjne aspekty stereotypowych ról płciowych, które stanowiąpułapkę nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Prowadzi psychoterapię indywidualną, warsztaty rozwojowe i grupy terapeutyczne dla kobiet doświadczających przemocy. Jest feministką, wojowniczką o rzeczywistą równość i partnerstwo kobiet i mężczyzn. Mama dorosłej córki.

  • Okładka Miękka
  • ISBN 978-83-7700-120-2
  • Stron 264
  • Wymiary 14.0x22.5cm

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie